ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TÜRKİYEDE ENÇOK KATILIM KARAPÜRÇEK'E!

TÜRKİYEDE ENÇOK KATILIM KARAPÜRÇEK'E!

Tarih 17/Ağustos/2008, 19:17 Editör Editör 1

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türkiye'de Kırkpınar'dan sonra en çok katılımın Karapürçek Yağlı Güreşleri'ne olduğunu söyleyerek, gerçekleştirdikleri güreşleri sponsor desteği almadan belediyenin kaynaklarıyla yaptıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 17 Ağustos Pazar günü 19.'su düzenlenecek Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri'ne ilişkin bilgi vermek üzere, güreş ağası ve ATO Meclis Üyesi Salih Koçbeyoğlu'nun da katıldığı kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.

Karapürçek Yağlı Güreşleri'nin Türkiye'de Kırkpınar'dan sonra en çok katılımın olduğu yağlı güreşler olduğunu ifade eden Tiryaki, "Türkiye'de Kırkpınar güreşlerinin ardından katılım açısından Karapürçek yağlı güreşleri ikinci sıraya oturmuştur. Bu güreş için Altındağ Belediyesi ciddi katkılar sağladı. Türkiye'nin her yerinden buraya 800 lisanslı sporcu geliyor" dedi. Güreşlerde şike olmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Tiryaki, ata sporu olan bu yadigar içinde altın kemeri alan olmadığını açıkladı. 3 yıl önce başlatılan bir uygulamayla başpehlivanlığı alacak kişiye araba vereceklerini ifade eden Tiryaki, ayrıca ilk 16'ya giren güreşçilere para ödülü vereceklerini söyledi. Tiryaki, Pekin Olimpiyatları'nın yapıldığını hatırlatarak, "Altındağ Belediyesi olarak spor camiasına ne kadar katkı verirsek olimpiyatlarda başarılı oluruz. Belediye olarak 2008 yılında 5 tane spor kompleksi yapıldı. 1 ay sonra açılışını yapacağımız 2 bin 500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu bitiyor" diye konuştu.

Bir gazetecinin, 'Önümüzdeki yılarda Karapürçek Yağlı Güreşleri'ni 3 güne çıkarmayı düşünüyormusunuz ?' şeklindeki sorusu üzerine Tiryaki, bu konuyu arkadaşları ile tartıştıklarını belirterek, böyle bir çalışmayı yapabileceklerini dile getirdi. Tiryaki, Karapürçek Yağlı Güreşleri'ne geçen sene Kırkpınar'dan fazla katılım olduğunu kaydederek, Altındağ'da tüm vatandaşların spor yapması için her türlü çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Daha sonra Tiryaki, altın kemer ile birlikte gazetecilere fotoğraf verdi.

Türkiye'nin en önemli üç yağlı güreş organizasyonu arasında sayılan; 14 kategoride yaklaşık 800 sporcunun katılacağı ve başpehlivan olabilmek için 34 güreşçinin ter dökeceği başkentin bu en önemli spor organizasyonuna ilişkin programda ayrıca geçtiğimiz yıllarda Karapürçek Başpehlivan unvanını kazanan ünlü güreşçiler de hazır bulunacak.

Bu haber 1197 defa okunmuştur.

Yağlı Güreş

Sahur Vakti Yağlı Güreş Heyecanı

Sahur Vakti Yağlı Güreş Heyecanı Ülkenin her köşesinde birbirinden farklı ramazan etkinlikleri gerçekleştirilirken, Balıkesirin Edremit ilçesinde dü...

Güreş tutkunları geceyi mezarlıkta geçirdi

Güreş tutkunları geceyi mezarlıkta geçirdi 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izlemek için Edirne ye gelen güreşseverler
ÖZBEKİSTAN DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ TÜRK GÜREŞİMİZ04/Eylül/2014ANKET

Sizce 2013-2014 Sezonu Büyükler SR-GR Güreş Ligi kaç hafta olmalıdır?
Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Ermeydani.Net 2009
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi