ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Yerlikaya:Yalanlarla Verilen Cezalar Gözümüzü Korkutamaz!

Yerlikaya:Yalanlarla Verilen Cezalar Gözümüzü Korkutamaz!

Tarih 27/Kasım/2013, 14:07 Editör Editör 1

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Milli forma altında mücadele eden ve ülkemizi temsil eden çocuklarımızın haklarını yedirtmeyeceğiz dedi.

Yerlikaya: Yalanlarla Verilen Cezalar Gözümüzü Korkutamaz!

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, "Milli forma altında mücadele eden ve ülkemizi temsil eden çocuklarımızın haklarını yedirtmeyeceğiz" dedi.

Yerlikaya, Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) tarafından Sırbistan'da organize edilen Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası sonrasında kendisine 3 ay hak mahkumiyeti cezası verildiğini, bu cezaya yapılan itirazın ise hala yanıt bulmadığını söyledi.

"Mindere girdiği, maçların akışını durdurduğu ve hakemlere hakaret içeren itirazlarda bulunduğu" gerekçesiyle ceza aldığına dikkati çeken Yerlikaya, şunları söyledi:

"FILA, 24 Eylül tarihinde bizden savunmamızı istedi. Federasyon olarak 1 Ekim tarihinde itirazda bulunduk ve FILA'dan görüntüleri talep ettik. 8 Ekim tarihinde de FILA'dan federasyona 7 Ekim 2013 - 6 Ocak 2014 tarihleri arasında geçerli olmak üzere 3 aylık ceza aldığım bilgisi geldi. Biz de konuyu 25 Ekim tarihinde temyize götürdük. Yaptığımız itiraza henüz bir yanıt gelmedi. FILA'nın resmi internet sitesinden maçların video görüntülerini alarak kendilerine gönderdik. Görüntülere bakıldığı zaman, şahsıma yöneltilen suçlamaların hiçbirinin doğru olmadığı zaten görülüyor."

"Yalanlar üzerine verilen cezalar gözümüzü korkutamaz"
Özellikle milli forma altında mücadele eden sporcuların haklarının yenmemesi için federasyon olarak bugüne kadar yaptıkları mücadelenin ortada olduğunun altını çizen Yerlikaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bundan sonra da aynı mücadeleyi ortaya koymaktan çekinmeyiz. FILA yetkilileriyle yaptığım konuşmada, yöneltilen suçlamaların ispatlanması halinde görevimden istifa edeceğimi söyledim. Milli forma altında mücadele eden ve ülkemizi temsil eden çocuklarımızın haklarını yedirtmeyeceğiz. Uysalız ama koyun da değiliz. Yasal yollarla hakkımızı sonuna kadar aramaya devam edeceğiz. Yanlı ve taraflı yazılmış bu raporlar doğru değildir. Bu tür yalanlar üzerine verilen cezalar gözümüzü korkutamaz."

Yakşi'yi göreve davet etti
Yerlikaya, FILA'da Türkiye'nin iki üyeyle temsil edildiğini ve üyelerden Rodika Yakşi'nin şampiyona sırasında salonda olduğunu vurgulayarak, "Kendisinin de şahit olduğu gibi, benim bu cezayı almamı gerektirecek bir tutumum ve davranışım olmadı" dedi.

Yakşi'nin bir Türk sporcunun boynundan madalyasının hakem kararlarıyla alındığını gördüğünü kaydeden Yerlikaya, "Şu ana kadar konuyla ilgili kendisinin herhangi bir girişimi olmadı. Bundan sonra hem Türkiye'yi hem de federasyonu temsil eden bir delege olarak bu tür haksızlıklarda sessiz kalmayacağına ve fikirlerini açıkça ortaya koyacağına inanıyorum" şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA

Bu haber 430 defa okunmuştur.

Güncel Haber

Minderde Yeni Kategori U23

Minderde Yeni Kategori  U23 Dünya Güreş Birliği genç sporcuların uluslararası şampiyonalara daha kolay adapte olabilmesi ve büyükler kategoris...

BAŞKAN KURT TAN MİNİK SPORCULARA BAYRAM HEDİYESİ!!!

BAŞKAN KURT TAN MİNİK SPORCULARA BAYRAM HEDİYESİ!!! Amatör Sporcular ve Spor Adamları Derneği Başkanı Ensar KURT Keçiörende çalışmalarını sürdüren minik ve yıldız s...
ÖZBEKİSTAN DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ TÜRK GÜREŞİMİZ04/Eylül/2014ANKET

Sizce 2013-2014 Sezonu Büyükler SR-GR Güreş Ligi kaç hafta olmalıdır?
Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Ermeydani.Net 2009
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi